Typ łemk. typ pn.-zach. wariant młodszy. Obecnie kościół rz.-kat. (pod zachowanym wezwaniem św. Kosmy i Damiana).
Zbudowana w 1807 r., gruntownie przekształcona w 1930 r. Zmieniono wtedy formy i pokrycie dachów - w miejsce dachów kalenicowych zbudowano kopuły cerkiewne. Wtedy też obito wieżę blachą oraz dobudowano zakrystię i kruchtę. Parafię rz.-kat. erygowano w 1951. W czasie gruntownego remontu w 1986 kopuły usunięto.
Budowla orientowana, trójdzielna, konstrukcji zrębowej. Prezbiterium zamknięte trójbocznie, nawa szersza. Nad babińcem wieża słupowa z niewielką izbicą, zwieńczona baniastym hełmem. Wokół wieży zachata. Nad nawą i prezbiterium dachy kalenicowe z wieżyczkami. Wszystkie ściany i dachy pobite gontem.
Wewnątrz stropy płaskie. Całe wnętrze pokryte polichromią o motywach architektonicznych, ornamentalnych i figuralnych z 1938 r. Na stropie nawy przedstawienie Trójcy Świętej.
Kompletny ikonostas z XIX w. został cofnięty w głąb prezbiterium i zasłonięty ołtarzem głównym (obecnie w renowacji). Oprócz ikonostasu w cerkwi znajduje się wiele ikon, niektóre starsze od cerkwi, m.in. rząd prazdników i św. Andrzej.
Obok cerkwi drewniana dzwonnica parawanowa kryta gontem.